oklejanie samochodu

Czym jest i ile kosztuje chromowanie auta folią?

Żeby zmienić kolor samochodu, niekoniecznie trzeba go przemalowywać. Zamiast to robić, można zdecydować się na oklejenie auta folią. Ten zabieg, inaczej nazywany chromowaniem, polega na pokryciu karoserii samochodu lustrzaną folią winylową. Ta ostatnia może mieć bardzo różne kolory ‒ od klasycznego srebra przez niebieski, zielony, czerwony do czarnego. Dzięki chromowaniu nasz samochód nie wyróżni się jednak tylko kolorem, lecz także lustrzaną powłoką, która powstanie na jego karoserii. Będzie ona odbijać niemal całe otoczenie, co nada samochodowi obłędny wygląd. Końcowy efekt tego procesu prezentuje się niezwykle stylowo, a jego prawidłowy przebieg są w stanie zagwarantować tylko prawdziwi profesjonaliści, których można znaleźć w naszej firmie.

Szczegóły zabiegu

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą koloru samochodu, to warto, żebyś wiedział, jakie są najważniejsze zalety takiego zabiegu. Po pierwsze chromowanie auta folią to proces odwracalny. Jeśli po jakimś czasie uznasz, że czas szaleństw się skończył i chciałbyś/chciałabyś cofnąć się do poprzedniego, bardziej klasycznego koloru, to bez problemu możemy ściągnąć folię i przywrócić pojazdowi jego pierwotną barwę. Po drugie folia zapewni ochronę właściwej powłoki samochodu i jej lakieru przed zarysowaniami i wpływem szkodliwych czynników. Po wykonaniu chromowania auta folią należy jednak pamiętać o tym, że jeśli ochronie ma podlegać nie tylko oryginalny lakier samochodu, ale także i nowo położona folia, to podczas użytkowania pojazdu trzeba odpowiednio dbać o jego powłokę. Należy ją zarówno woskować, jak i myć, ale ręcznie, aby nie uszkodzić folii.

Kolejną zaletą chromowania jest nie tylko szeroka gama kolorów, ale także mnogość rodzajów folii, od mniej do bardziej odblaskowych. Tak więc jeśli chcesz, aby twoje auto wyróżniało się z tłumu i zwracało na siebie uwagę, chromowanie z pewnością to zapewni. Ile kosztuje oklejenie samochodu chromowaną folią? Ceny zaczynają się od 14000 zł za całą karoserię, a jeśli chciałbyś/chciałabyś dorzucić do tego dodatkowo wyklejenie wnęk, to wyniesie to dodatkowe 600 zł, czyli razem około 20000 zł.

Comments are closed.