car wrapping

Jak warto zmienić wygląd auta?

Samochód coraz rzadziej jest wyłącznie środkiem transportu, a coraz częściej jest traktowany, jako narzędzie pracy oraz sposób na wyrażenie siebie. Dzięki współczesnym możliwościom możemy, co jakiś czas zmienić wygląd naszego pojazdu. Tuning optyczny oferuje coraz więcej rozwiązań, które pozwalają zupełnie odmienić charakter naszego auta. Co ważne, wiele z nich pozwala powrócić do stanu wyjściowego bez szkody dla karoserii i elementów samochodu.

Car wrapping to nowa technika zdobienia pojazdów, dzięki której możemy zmienić kolor samochodu bez konieczności inwestowania w drogie prace lakiernicze. W kilka chwil otrzymamy efekt prosto z lakierni, a dodatkowo zadbamy o bezpieczeństwo powłok lakierniczych i poszczególnych elementów naszego samochodu. Jak można zmienić wygląd auta? Co się sprawdza i w co warto inwestować?

Zmiana estetyczna: kolor i wzór

Samochód to zazwyczaj zakup na lata, a nasz gust lubi się zmieniać. Ile razy pomyśleliście, że fajnie byłoby zmienić kolor lakieru? Jednak zazwyczaj jest to dość spora inwestycja, na którą nie każdy ma środki finansowe. Poza tym efekt może nas nie zachwycić, a raczej trudno wrócić do poprzedniej wersji. Dlatego możemy cieszyć się, że branża motoryzacyjna wpadła na technikę zmiany koloru karoserii nazywaną car wrapping, czyli owijanie samochodu. To możliwość szybkiego i nieinwazyjnego „przemalowania” auta, nadania mu charakteru oraz podkreślenia naszej oryginalności. Do tego procesu wykorzystuje się wysokiej jakości folie, które nakleja się na wszystkie elementy karoserii, lub poszczególne jej fragmenty oraz na wewnętrzne elementy wyposażenia. To ciekawe rozwiązanie, które w kilka chwil pozwala na zmianę koloru lakieru oraz na promocję prowadzonej przez nas firmy czy innej działalności. Folia może zawierać grafikę, zdjęcia czy napisy, które sprawią, że nasz pojazd będzie jeżdżącą reklamą naszych produktów lub usług. To metoda zdobienia samochodów biorących udział w wyścigach. Grafika reklamowa wykorzystywana jest, jako skuteczna forma dotarcia do klienta i otwiera przed nami mnóstwo możliwości. Firmy oferujące oklejanie samochodu bardzo często współpracują z profesjonalnymi grafikami, którzy przygotują dla nas projekt z naszym logo, który następnie naniesiony zostanie na auto.

Funkcjonalność: ochrona lakieru i wnętrza

Folie przyklejane na samochód poza funkcją dekoracyjną, pełnią również funkcję ochronną. Zabezpieczają lakier przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz promieniowaniem UV. Tworzą powłokę hydrofobową, po której spływa woda i dzięki temu nie tworzą się nieestetyczne zacieki. Folia doceniana jest za wytrzymałość oraz pewnego rodzaju samoregenerację, gdyż pod wpływem wysokiej temperatury z jej powierzchni znikają wszelkie zarysowania. Gdy będziemy chcieli wrócić do pierwotnego koloru samochodu, wystarczy folię odkleić i odejdzie ona bez problemu od lakieru bez pozostawienia odprysków czy innych uszkodzeń. Wygląd samochodu można zmienić, inwestując również w przyciemnienie szyb folią, która chroni auto przed nadmiernym nagrzewaniem się oraz chroni nas przed promieniami UV. Jest to cenione zabezpieczenie w razie wypadku, gdyż folia utrzymuje odpryski w jednym miejscu i zmniejsza ryzyko okaleczenia kawałkami szkła podczas zderzenia pojazdów. Tego rodzaju folia zwiększa komfort i bezpieczeństwo, gdyż osoby poza samochodem nie zaglądają do środka i nie widzą na przykład pozostawionych na tylnym siedzeniu rzeczy.

Comments are closed.