oklejanie folią samochodu

Jakie płyną korzyści z oklejania auta?

Właściciele samochodów coraz częściej zamawiają oklejanie auta, które stanowi ciekawą formę zdobienia i odświeżenia koloru. Rozwój technik drukarskich oraz form tuningu pozwala dziś w kilka minut zmienić każdy samochód nie do poznania. To bezpieczna forma zmiany estetyki pojazdu, ale ma również kilka innych zalet, które warto wziąć pod uwagę.

Oklejanie samochodów zdobywa coraz szersze grono wielbicieli. To wygodna forma zmiany wyglądu naszego pojazdu, która dodatkowo ma zbawienny wpływ na karoserię. Wykorzystuje się do tego specjalną folię, która jest bezpieczna dla lakieru, a dodatkowo chroni go przed działaniem czynników zewnętrznych. Odwiedzając warsztat oferujący wrapping, możemy być pewni, że nasz pojazd trafi w dobre ręce, gdyż jest to technika wymagająca dużego doświadczenia i zdolności manualnych. Jakie płyną korzyści z oklejenia w ten sposób auta?

Estetyka i wygląd pojazdu

Oczywiście pierwszym i podstawowym plusem oklejania samochodu, jest zmiana jego wyglądu i odświeżenie koloru. Jeśli auto jest z nami od wielu lat, możemy zatęsknić za jakąś zmianą. Lakierowanie całego pojazdu jest bardzo kosztowne. Natomiast oklejenie zajmuje mniej czasu i w prosty sposób możemy całkowicie zmienić barwę lakieru. Wystarczy okleić pojazd folią w jednym odcieniu. Jeśli chcemy mu nadać charakteru, wystarczy wystylizować go według własnego uznania, czyli na przykład okleić tylko drzwi lub zderzak, albo postawić na jakiś wzór graficzny. Wybór kolorów i faktur to pewność, że każdy znajdzie coś dla siebie. Co ważne, jest to proces odwracalny, czyli bez trudu możemy wrócić do oryginalnego koloru. Wystarczy zerwać folię. Jest ona bezpieczna dla struktury lakieru, a dodatkowo chroni go przed promieniami słonecznymi, szkodliwym oddziaływaniem wody, śniegu i zarysowaniami mechanicznymi np. wskutek uderzeń kamieniami pryskającymi spod kół innych pojazdów na drodze. Oklejanie folią pozwoli również przyciemnić szyby, co może być wygodne, jeśli dużo podróżujemy i nie chcemy, aby wnętrze samochodu szybko się nagrzewało. Foliowanie szyb zwiększa również ochronę przed kradzieżą przedmiotów z wnętrza pojazdu i chroni przed okaleczeniem w przypadku pęknięcia szyby.

Mobilna reklama i większa wartość pojazdu

Folia ochronna na samochód zwiększa też jego wartość, gdyż stanowi dodatkowe zabezpieczenie lakieru przed zniszczeniem i uszkodzeniami. Jeśli nie chcemy zmieniać koloru, warto pomyśleć o wzmocnieniu karoserii za pomocą przezroczystej folii. Pochłania ona uderzenia i chroni przed zarysowaniami powstającymi choćby na myjni samochodowej. Szczotki myjące karoserię są szczególnie niebezpieczne dla lakieru na nowszych pojazdach. Warto okleić maskę, zderzak, lusterka, ale można nałożyć ją również na klamki. Oklejanie samochodu to też idealna okazja na promocję firmy lub oferowanych usług. Starannie zaprojektowana i wykonana grafika reklamowa z pewnością przyciągnie nowych klientów, a samochód firmowy z logo przedsiębiorstwa dotrze do większej liczby potencjalnych odbiorców usług lub produktów. Przy jednoczesnej ochronie karoserii, jest to inwestycja warta naszej uwagi, która bardzo szybko się zwróci.

Comments are closed.