oklejanie samochodu

Poznaj rodzaje folii do oklejania samochodów

Folie do oklejania samochodów mają za zadanie zmienić ich wygląd, jednak mogą również służyć zabezpieczeniu auta czy zwiększeniu komfortu podróżowania. Oprócz tego wykorzystuje się je do zdobienia i zamieszczania reklam na karoserii. Z pewnością zanim zdecydujemy się na naklejenie czegoś na nasz samochód powinniśmy poznać dokładną specyfikę tych materiałów, aby zyskać pewność, że możliwe będzie uzyskanie takiego efektu, jakiego oczekiwaliśmy od początku. Folie do oklejania samochodów różnią się pomiędzy sobą budową oraz przeznaczeniem. Co to oznacza? Zgodnie z podstawowym podziałem wyróżniamy folię monomeryczną, polimerową oraz wylewaną. Jednak to nie jedyny podział.

Co warto wiedzieć o rodzajach folii?

Jeśli planujemy oklejanie samochodu najlepiej udać się do specjalisty w tej dziedzinie. Wówczas mamy pewność odnośnie efektu i jakości. Folie monomeryczne świetnie sprawdzają się na płaskich powierzchniach w reklamach krótkoterminowych. Z kolei folie polimerowe wyróżniają się zdecydowanie większą trwałością oraz elastycznością, choć podobnie jak poprzednie wykorzystywane są przede wszystkim w celu nanoszenia reklam na samochody. No i folie wylewane, które stanowią profesjonalny materiał umożliwiający zmianę koloru auta. Sprawdzają się one w oklejaniu powierzchni obłych i jeśli zostaną odpowiednio nałożone, to nasz samochód będzie prezentował się pięknie i będzie chroniony przed codziennym wpływem warunków zewnętrznych. Trwałość jest w tym wypadku wieloletnia.

Inne rodzaje folii

Zmiana koloru auta to jedno, jednak na rynku dostępne są również specjalne folie pozwalające na przyciemnianie szyb i reflektorów w samochodach, folie jednostronne, które przepuszczają światło i idealnie nadają się do umieszczania reklam na szybach – OneWay Vision, oraz folie których zadaniem jest zabezpieczenie lakieru – Paint Protection Film. Każda z tych folii wymaga profesjonalnego nałożenia dla zapewnienia jej odpowiedniego wyglądu i poziomu trwałości.

Comments are closed.