trendy w kolorach aut

Poznaj trendy w kolorach aut w 2020 r.

Wybór koloru samochodu to kwestia, którą rozważamy przede wszystkim podczas zakupu nowego pojazdu. Zdarza się jednak, że chcemy odświeżyć podniszczone auto lub po prostu zmienić jego wygląd z potrzeb czysto estetycznych. Zanim jednak zdecydujemy się na określoną barwę, warto zapoznać się z bieżącymi trendami.

Najchętniej wybierane kolory samochodów roku 2020

Jest rzeczą oczywistą, że każdy z nas ma własny gust i określony styl – również w kwestii koloru nadwozia. W każdym roku daje się jednak zaobserwować określone tendencje, ku którym skłaniają się kierowcy – niezależnie od tego, czy kierują się zmysłem praktycznym, czy dokonują wyboru zgodnie z indywidualnym poczuciem estetyki.

W roku 2020 kierowcy – zarówno mężczyźni, jak i kobiety – podczas wyboru koloru samochodu najchętniej stawiają na biel. Nic w tym dziwnego – jest to kolor elegancki i jednocześnie uniwersalny, nie musimy więc martwić się, że wyjdzie z mody lub że będzie w negatywny sposób wyróżniał się na tle innych pojazdów.

Czynnikiem, który do pewnego stopnia kształtuje nasze wybory odnośnie koloru auta, jest także jego czyszczenie i pielęgnacja. Dlatego w 2020 roku w rankingu najpopularniejszych kolorów zaraz po bieli uplasowało się metaliczne srebro. Nie ma przy tym znaczenia konkretny wariant – kierowcy decydują się zarówno na czyste, klasyczne srebro, jak i jego warianty o zróżnicowanych odcieniach. Wybór ten ma liczne zalety – z jednej strony samochód wciąż zachowuje stylową i uniwersalną estetykę, z drugiej ewentualne plamy pochodzące od deszczu czy błota są mniej widoczne na srebrnym nadwoziu.

Równie chętnie wybieramy w 2020 roku ciemną kolorystykę lakieru – począwszy od nigdy nienudzącej się czerni, poprzez odcienie szarości i granatu, aż do ciemnego brązu przywodzącego na myśl gustowną estetykę w stylu retro.

Oprócz kolorów eleganckich i dyskretnych wielu Polaków decyduje się również na bardziej jaskrawą kolorystykę – prym wiedzie tu sportowo kojarząca się czerwień, ale na drogach widać również odcienie żółci czy pomarańczy. Co ciekawe, statystycznie to panowie częściej decydują się na intensywne barwy, podczas gdy panie chętniej pozostają przy zachowawczych odcieniach.

Comments are closed.